hlinikove_oknoAko konštrukčný prvok využívame hliník na výrobu výplní stavebných otvorov. Hliník je elegantný a trvanlivý materiál odolný voči poveternostným vplyvom, neprekáža mu vlhkosť, je pevný a stabilný a nevyžaduje údržbu. Svoj elegantný vzhľad si zachováva po celé desaťročia, preto sa vyznačuje dlhou životnosťou. Používa sa pri všetkých typoch stavieb, ako sú rodinné domy a rôzne budovy. Je možné ho použiť pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách starších budov.

Hliníkové okná  si získali medzi zákazníkmi veľkú obľubu pre svoj dizajn a vysokú životnosť, vynikajúcu pevnosť a tvarovú stálosť. Výrazne oživia vzhľad každej stavby. Hliníkové okná zaznamenali veľký pokrok v oblasti tepelnej izolácie. Vďaka profilácii bez tepelných mostov nehrozia skoro žiadne tepelné straty. Hliník je nenahraditeľným materiálom používaným k výrobe okien a dverí. Variabilita, trvanlivosť a odolnosť k poveternostným vplyvom urobili z hliníkových okien favoritov v modernej architektúre.

Povrchy hliníkových profilov sa upravujú nanášaním práškových farieb podľa vzorkovnice RAL, eloxážou (anodická oxidácia) v odtieňoch od striebornej, cez bronz až po čiernu alebo môžu byť laminované v imitácii dreva alebo v inej farbe, čo dáva hliníkovým konštrukciám zaujímavé uplatnenie, napr. pri rekonštrukciách pamiatkových objektov. Povrchové úpravy sú vysoko odolné voči poveternostným vplyvom a nevyžadujú žiadnu údržbu.

fasady_sklenePresklené fasády ponúkajú zaujímavé architektonické riešenia budov a v interiéri zabezpečujú dostatočné presvetlenie prirodzeným svetlom. Do fasád je možné vkladať rámové prvky na zabezpečenie dostatočného vetrania vnútorného priestoru.

Dosiahnutie dobrých tepelno - izolačných vlastností hliníkových profilov zabezpečuje prerušenie tepelného mosta polyamidovými spojovacími pásmi medzi vonkajším a vnútorným hliníkovým profilom.
sklaIzolačné sklá môžu mať podľa želania rôznu hodnotu súčiniteľa prechodu tepla (Ug = 0,5 až 1,2 W/(m2K)), zvukovej izolácie a bezpečnosti. Na zvyšujúce sa nároky v klasifikácii skiel podľa koeficientu prechodu tepla reaguje INCON medzi prvými a prispôsobuje sa novým normám. Vo všetkých oknách Satia - okná s.r.o. používa sklá so súčiniteľom prechodu tepla Ug = 1,1 (podľa starej normy U = 1,0). Sklá, ktoré podľa novej normy prešli do nižšej triedy (U = 1,2) z ponuky úplne vyraďujeme. V ponuke je široká škála skiel s rôznou farbou, vzorom alebo vloženou ozdobnou mriežkou. Na zníženie rizika rosenia okrajov skiel v zimných mesiacoch je v ponuke sklo s "teplým okrajom", v ktorom je hliníkový rámik na obvode skla nahradený nerezovým rámikom s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami.
presklena_zahrada_malaPresklené plochy zimných záhrad vytvárajú pôsobivý efekt v celkovej architektúre Vášho domu. Dostatočné presvetlenie interiéru prirodzeným svetlom prináša príjemnú atmosféru v interiéri zimnej záhrady. V období zimných mesiacov zachytáva množstvo slnečnej energie, a tým zvyšuje tepelnú pohodu. Pri rozhodovaní o zimnej záhrade je dôležité, aby bol dodržaný vzájomný súlad medzi pevnou časťou domu a zimnou záhradou, čo sa dá dosiahnuť súhrou použitých materiálov, farieb, tvaru a veľkosti zimnej záhrady. Zimná záhrada sa dá vhodne použiť napríklad aj na zastrešenie exteriérových bazénov. Súčasné profilové systémy používané pri konštrukcii zimných záhrad sú vzhľadovo veľmi príjemné a zároveň spĺňajú všetky požiadavky kladené na statickú pevnosť. V stenách zimnej záhrady môžu byť inštalované okná a dvere, ktoré môžu byť otváravé, otváravo-sklopné, sklopné alebo posuvné. V strechách zimných záhrad je možné umiestniť strešné okná ovládané buď mechanicky, alebo motoricky.

Do skupiny rámových konštrukcií zaraďujeme výrobky, kde je nosným konštrukčným prvkom rám.

Patria sem hlavne:

  • okná,
  • svetlíky,
  • dvere,
  • sklenené steny,
  • výklady,
  • posuvné systémy.